17.01.2024

Prototypová dílna s vlastním konstrukčním oddělením a výrobou

Brněnská společnost Mont - Tech využívá řešení od ARKANCE

Brněnská společnost Mont – Tech, s.r.o. se už více než 20 let zabývá vývojem, výzkumem a výrobou jednoúčelových strojů, poka-yoke systémů, robotických pracovišť a řadou dalších produktů v oblasti automatizace průmyslu.

Pohybuje se zejména v oblasti automotive, ale zabývá se i jinými oblastmi výroby. Firma tedy není klasická sériová výroba, ale prototypová dílna.

Přání a požadavky zákazníků nejprve konzultuje s vlastním týmem odborníků. Když je požadované zařízení navrženo, putuje do konstrukce a poté do výroby, kterou má Mont – Tech také vlastní. Celý cyklus uzavírá dodávka zákazníkovi.

Mont - Tech - prototypová dílna, vlastní konstrukční oddělení i výroba

Vysoká konkurence na evropském trhu

I přesto, že firma vyrábí produkty s vysokou přidanou hodnotou, čelí velké konkurenci na evropském trhu. Zefektivnění práce tak hledá hlavně v digitalizaci vlastních procesů.

Firma Mont – Tech v průběhu času rozšířila realizační tým pro zákaznické projekty. Rozrostlo se konstrukční oddělení, montáž a následně i další oddělení. Velice rychle zjistili, že nutně potřebují nějaký systém správy dat – pro kvalitní práci svých zaměstnanců a odbourání chyb.

Nejprve zkoušeli řešení nasazovat vlastní cestou. Postupně ale narazili na technologické a vědomostní limity. Proto oslovili společnost ARKANCE se žádostí o vhodné řešení.

Autodesk Vault Professional ve společnosti Mont - Tech
Společnost Mont - Tech Brno pracuje s produkty Autodesk Inventor a Autodesk Vault Professional dodanými firmou ARKANCE

Autodesk Vault Professional ušitý na míru od ARKANCE

Mont – Tech pracuje s produktem Autodesk Inventor a společnost měla interně implementovanou aplikaci Autodesk Vault Basic, který ale již přestával stačit. Uložená data neodpovídala potřebám nového systému a následného napojení na informační systém.

Odborníci z ARKANCE se proto rozhodli nasadit Autodesk Vault Professional. Implementaci “ušili na míru” – bylo nezbytné rozdělit nasazení do několika fází. Zaměstnanci si postupně zvykali na práci v novém prostředí, učili se připravovat správným způsobem data, a následně postupně odesílat vhodná data do informačního systému.

Mont - Tech pracuje s programy Autodesk Inventor a Autodesk Vault Professional

„Autodesk Vault Professional zjednodušuje proces konstrukce, zrychluje práci a šetří nám čas. Ve Vaultu máme vytvořenou celou schvalovací strukturu – od nakupovaných položek až po kontrolu konstrukce, schválení a vydávání projektů do výroby.

Využíváme automatické generování výrobní dokumentace, všechna data máme přehledně uložena – vidíme revize a úpravy projektů.“

Radim Dvořák, vedoucí konstrukce, Mont – Tech, s.r.o.

Společnost Mont – Tech aktuálně pracuje s produkty Autodesk Inventor a Autodesk Vault Professional. K nim dále využívá doplňkové aplikace z vlastního vývoje ARKANCE – např. Be.Smart Connector4VLT, Publisher4VLT, ERP Picker, Vault Forms, Vault Tools/T4Vault a X-Tools/T4I.

Vzhledem k úzkému propojení softwarů Inventoru a Vaultu je implementace od ARKANCE na vysoké úrovni a není nutné hledat další řešení. Byly nasazeny i nové typy licencí, které se ve společnosti efektivněji distribuují a v případě změny počtu technických pracovníků lze upravit i jejich počet.

Novinky a zprávy