Hledáte studentský AutoCAD, Inventor, Revit či 3ds Max? Nebo aplikaci společnosti Arkance Systems (CAD Studio)?

Studentské i školní licence Autodesk software jsou ZDARMA

Studentské a školní licence zdarma

Bezplatné licence softwaru firem Autodesk a Arkance Systems (viz níže). Pro studenty (popř. “hostující studenty”) vysokých a středních škol, pro vyučující i pro učebny těchto škol jsou k dispozici ZDARMA (prodloužitelná licence, vždy na 1 rok) studentské a výukové licence sad a samostatných aplikací Autodesk (CZ=včetně lokalizace):

AutoCAD (CZ), Inventor Professional (CZ), Revit (CZ), Fusion 360, Robot Structural Analysis, AutoCAD Architecture (CZ), Civil 3D (CZ), AutoCAD Map 3D (CZ), AutoCAD MEP, AutoCAD Mechanical (CZ), Autodesk Insight (Green Building Studio, Ecotect), AutoCAD Electrical, AutoCAD Plant 3D, AutoCAD for Mac, AutoCAD Raster Design, Navisworks Manage/Simulate, InfraWorks, ReCap Pro, Inventor CAM, Autodesk Alias, Moldflow, Netfabb, Advance Steel (CZ), Autodesk CFD, Nastran, Fabrication, EAGLE, Autodesk SketchBook, Autodesk 3ds Max, Arnold, BIM 360, Maya, Character Generator, Dynamo Studio, FormIt Pro, Vault Professional, Vehicle Tracking, VRED Professional

(vždy max. 1 licence na studenta; všechny “AutoCAD” aplikace kromě Raster Design obsahují i plné funkce AutoCADu)

Viz též oznámení (studenti) a oznámení (školy). Postup pro získání bezplatné verze a informace o dalších výhodách:

 • Na stránce students.autodesk.com (Autodesk Education Community; resp. Academic Resource Center, ARC) použijte funkci “New member registration” a vyplňte registrační formulář. Jako e-mailovou adresu použijte pokud možno adresu na váš školní e-mail (doménu školy).
 • Autodesk si může vyžádat ověření vašeho výukového statusu prostřednictvím služby SheerID – jakýkoliv oficiální dokument se jménem studenta nebo učitele, školy a data platnosti (české potvrzení o studiu, ISIC karta, apod.).
 • Odkaz s pokyny ke stažení a aktivaci vaší bezplatné studentské licence obdržíte na zadaný e-mail do 2 dnů po registraci. I v případě studentských licencí jde o tzv. “named” licence, tedy na jméno, pro libovolný počítač. Nepoužívá se již původní osobní sériové číslo pro instalaci a aktivaci licence. Viz postup aktivace, popř. též tip 8062 a tip 9709.
 • Školy si mohou licence vyžádat prostřednictvím Akademického centra ARC – autodesk.com/academic (v násobcích 250 licencí)
 • V srpnu 2021 přibyla nová, rychlejší a pohodlnější možnost přidělování studentských licencí přímo školami jednotlivým studentům (u každého produktu až 125 licencí na rozdělování) – studenti už nemusí jednotlivě prokazovat svoje studium. Viz postup:

Postup viz Jak přiřazovat licence studentům, viz Jak student získá produkt přiřazený vyučujícím a viz úvodní registrace na autodesk.com/eligibility.

 

Vyučujícím a jejich prostřednictvím i studentům nabízíme bezplatnou elektronickou verzi rozsáhlé učebnice Stavařův průvodce Revitem. Viz karta Sponzoring.

S technickou podporou CAD produktů rádi pomůžeme (CADfórum, Facebook skupina), ale aktivace licencí musí studenti a školy řešit přímo s Autodeskem (viz kontakty).

Školy

EDU licence jsou určeny pro výukové a školící účely a může je bezplatně získat pouze vzdělávací instituce.

 • Pro střední a vysoké školy, výukové organizace nabízíme bezplatné “EDU” síťové licence CAD a GIS produktů Autodesk, vizualizačních nástrojů Autodesk Multimedia – “Education Suite“. Plná produktová řada Autodesk pro stavebnictví a architekturu, strojírenství a GIS.
 • Nabízíme také bezplatné nebo zvýhodněné školní verze nejrozšířenějších profesních CAD nadstaveb a aplikací – V-Ray, Enscape, Lumion….
 • Školní a studentské licence našich vlastních aplikací – Revit Tools, Inventor Tools, Civil Tools, DWGtext, JobTime, VRMLout…

Studenti

EMR licence (ukončeno, nyní zdarma!) jsou určeny pro studenty a pracovníky škol pro účely studia, nikoliv pro profesionální, komerční nebo výdělečné použití.

 • Studentské (EMR) zvýhodněné (popř. bezplatné) verze CAD, GIS a vizualizačních produktů Autodesk. Plná produktová řada Autodesk pro stavebnictví a architekturu, strojírenství a GIS.
 • Studentskou licenci nebo licence si pořizuje přímo fyzická osoba, nikoliv vzdělávací instituce
 • Studentské EMR licence Autodesku mají omezenou platnost – typicky 12 (dříve 36) měsíců – bezplatný download a jimi vytvořené datové soubory i výkresy obsahují informaci o vytvoření v EMR verzi.

Podrobnosti kvalifikačních předpokladů pro vzdělávací instituce s nárokem na bezplatné výukové licence shrnuje dokument Autodesk Education Licenses (PDF) a změna délky licence.

Shrnutí

Nabídka aktuálních verzí vzdělávacích licencí Autodesk:

Pro koho Cena Typ Možnosti Kde získat
Studenti Zdarma Jednotlivé produkty 40+ produktů students.autodesk.com
Zdarma Cloud Různé students.autodesk.com
Vyučující Zdarma Jednotlivé produkty 40+ produktů students.autodesk.com
Zdarma Cloud Různé students.autodesk.com
Školy, vzdělávací instituce Zdarma Jednotlivé produkty 40+ produktů autodesk.com/academic
Zdarma Cloud Různé autodesk.com/academic

Cloud služby

Součástí vzdělávacích licencí je i přístup na vybrané cloud služby Autodesk 360 pro studenty a vyučující. Uživatelé EDU licencí mohou využívat:

 • Cloud Rendering
 • Insight (GreenBuilding Studio, Energy Analysis)
 • Cloud Storage
 • Fusion 360
 • ReCap Pro
 • Stress Analysis
 • Moldflow 360
 • Glue 360
 • Field 360
 • Fusion Lifecycle

Podrobnosti kvalifikačních předpokladů pro vzdělávací instituce s nárokem na bezplatné výukové licence shrnuje dokument Autodesk Education Licenses (PDF) a změna délky licence.

Sponzoring výukových aplikací Arkance Systems

Od prosince 2019 nabízí firma Arkance Systems bezplatné studentské a výukové (školní) licence také u naprosté většiny vlastních aplikací – u samostatných aplikací i u doplňkových nadstaveb produktů Autodesku. Stejně jako u produktů Autodesku lze tyto licence využívat pouze pro účely výuky, nikoliv pro komerční projekty. Podobně lze prostřednictvím vyučujícího získat elektronickou verzi učebnice Stavařův průvodce Revitem.

Tyto výukové licence zdarma si můžete vyžádat formou sponzoringu Arkance Systems pomocí kontaktního formuláře vpravo.

Objevte školení společnosti Arkance Systems