12.05.2023

Ve čtvrtek 4. května pořádala společnost Arkance Systems již šestý ročník jarní online konference Autodesk LIVE 2024. Tato tradiční odborná akce má podobu interaktivního veřejného videostreamu vysílaného na platformě YouTube a české i slovenské odborné veřejnosti jsou na ní představovány nově vydané produkty Autodesku i aplikace vyvinuté samotnou skupinou Arkance Systems.

Na letošní LIVE 2024 byla představena nová produktová řada Autodesk 2024 a související nástroje. Dopolední dvouhodinová sekce byla zaměřena na strojírenství, výrobu a správu životního cyklu výrobků (CAD/CAM/PDM), následovala sekce představující řešení pro GIS a správu majetku a odpolední sekce, která se věnovala stavebnictví, BIM technologiím a týmové spolupráci na projektech. I letos byla významná část programu věnovaná novým aplikacím z dílny Arkance Systems (tedy i značkám Holixa a AGACAD) – ať už to byly strojařské automatizační nástroje založené na platformě Autodesk Platform Services (Forge), PDM nástroje pro Autodesk Vault, aplikace Holixa T4I, doplňky pro Fusion 360, GIS nástroje kolem platformy twiGIS nebo nové BIM nástroje doplňující aplikace Revit a Civil 3D – např. Holixa T4R, Class Feeder, Reinforcement, BIM Feeder, Potrubák, Warehouse. Většina diskutovaných aplikací je nyní ke stažení na webu Arkance Systems.

Zájem odborné veřejnosti o novinky CAD, CAM, PDM, GIS a BIM aplikací se odrazil i v počtu reálných účastníků – vysílané živé videostreamy prozatím zhlédlo na počítačích, tabletech, chytrých telefonech a televizorech celkem přes 1200 sledujících. Další zájemci je mohou shlédnout v archivu konference.

Profesionální kvalitu vysílaného streamu ve full-HD rozlišení technicky zajišťovala společnost AV Media z televizního studia v Praze. Celková doba vysílání přesáhla 7 hodin.

Konference Autodesk LIVE - studio a část videorežie

Studio – část videorežie

 

 

 

 

Diváci na zaslali během vysílání řadu zajímavých dotazů k jednotlivým prezentovaným novinkám. Naprostou většinu z nich jsme zodpověděli přímo ve vysílání během prezentací, nebo rovnou v interaktivním chatu. Pokud máte ještě nějaký doplňující dotaz, klidně se ptejte i dále – k dispozici je veřejné diskuzní fórum na našem portálu CADforum.cz nebo chat okno v levém dolním rohu web stránky. Připravujeme také navazující akce a semináře – přihlásit se můžete na stránce Plánované akce.

Na závěr vysílání byl vylosován výherce chytrých hodinek Apple Watch – jejich novým majitelem se stal pan Jiří Linhart. Gratulujeme!

Pro registrované (účastníky i nové zájemce) je nyní k dispozici kompletní archiv s videozáznamem všech prezentací z Autodesk LIVE 2024 plus část prezentací je dostupná veřejně – viz arkance-systems.cz/autodesk-live-2024

Novinky a zprávy

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Post comment