29.01.2022

Zákazník

Slovenská architektonická kancelář .team ABJ se sídlem v Šamoríně představuje skupinu 10 mladých i zkušených architektů a stavebních inženýrů věnujících se projektování staveb. Od svého vzniku v roce 1997 vyprojektovala desítky objektů – a z toho hned tři byly oceněny jako ‘Stavby roku’.

Působnost

Firma projektuje stavby různého zaměření – od obytných budov, přes občanské budovy až po průmyslové stavby. ‘Stavbami roku’ se tak pyšní její obytný soubor Parkville, administrativní budova Viessmann a průmyslový areál MEVIS.

Obytný soubor Parkville
Administrativní budova Viessmann
Kancelářská budova Lakeside II

Moderní projektování však není jen o samotné architektuře, ale i o kvalitě dokumentace. Proto se .team ABJ rozhodl projektovat v BIM. To umožnilo řešit problémy komplexněji, dopředu odhalovat možné kolizní body a lépe připravit projekt pro výstavbu. Projektování ve 3D navíc zlepšuje komunikaci mezi projektanty a účastníky celé stavby – díky moderním, kvalitně zabezpečeným cloudům je totiž možné projekty sdílet a pracovat na nich odkudkoliv.

Firma .team ABJ pracuje v BIM systému Autodesk Revit s nadstavbou Revit Tools (T4R) od Arkance Systems a integrovaným vizualizačním softwarem Enscape.

Díky těmto novým nástrojům a postupům dokáže architektonická kancelář .team ABJ dokáže oslovit i ty nejnáročnější zákazníky. V současnosti je podle jejích projektů ve výstavbě kancelářská budova Lakeside II v Bratislavě, při Kuchajdě, a pracuje na Fázi III, probíhá rekonstrukce na Hodžově náměstí naproti prezidentskému paláci.

Firma má dnes zavedené BIM procesy od prvotního návrhu, přes vizualizace až po finální dokumentaci stavby. A díky tomu si jim daří vytvářet dokumentaci efektivněji, ve vyšší kvalitě, což pomáhá získávat efektivnější zakázky s vyšší přidanou hodnotou.

Komentář zákazníka

„BIM nabízí jak našim zákazníkům tak nám samotným zajímavý prostor řešit problémy projektů komplexněji, vidět dopředu možné kolizní body a připravit ten projekt pro výstavbu lépe.“

ing. arch. Tomáš Jávorka, majitel
.team ABJ

Novinky a zprávy