18.06.2021

Autodesk Docs budou k dispozici i samostatně

Společnost Autodesk oznámila několik novinek týkajících se cloudových služeb pro oblast BIM projektování a společného datového úložiště, CDE.

  • První z nich je podpora pracovních postupů dle mezinárodní normy ISO 19650, což významně pomůže v implementaci BIM standardů v projekčních procesech.
  • Druhou, technickou a “geopolitickou” novinkou, je možnost volby úložiště projektových dat na evropských serverech. Tím se jednak sníží latence datových přenosů (zrychlí se odezvy) a jednak jsou vaše data spravována pod evropskou jurisdikcí.
  • Třetí významnou novinkou je možnost samostatného nákupu produktu Autodesk Docs, resp. přechodu ze stávajících BIM 360 Docs. V nejbližších týdnech budou oznámeny detaily tohoto přechodu.

Společnost Autodesk kromě oznámení nových pracovních postupů, které zákazníkům pomohou dodržovat normy ISO 19650 a možnosti ukládat data projektů primárně v Evropě pro různé produkty Autodesk Construction Cloud oznámila, že brzy bude k dispozici možnost samostatného nákupu aplikace Autodesk Docs.

CDE řešení Autodesk Docs umožňuje výkonnou a snadno použitelnou spolupráci a správu dat a vytváří jediný zdroj pravdy v celém životním cyklu projektu.

Zákazníci si budou moci vybrat, zda si Autodesk Docs předplatí samostatně, prostřednictvím projekční BIM sady AEC Collection nebo spolu s produkty Autodesk Construction Cloud.

Stávající uživatelé BIM 360 Docs budou 7. července automaticky převedeni na předplatné produktu Autodesk Docs, a to tak, že ke svému stávajícímu předplatnému BIM 360 Docs získají navíc předplatné Autodesk Docs, aniž by se změnila cena. Noví zákazníci, kteří si zakoupí Autodesk Docs, naopak získají také přístup k BIM 360 Docs.

Porovnání funkcí Autodesk Construction Cloud (Collaborate a Collaborate Pro) a Autodesk BIM 360 (Coordinate a Design):

BIM norma ČSN EN ISO 19650 je podporována jak v Autodesk Revitu, tak v CDE aplikacích Autodesk Construction Cloudu:

Aktuální ceny licencí BIM a CDE produktů Autodesk najdete na CAD eShopu – shop.arkance-systems.cz CAD eShop

S případnými dotazy prosím kontaktujte Arkance Systems, největšího partnera Autodesku v České republice, na Slovensku a v Maďarsku.

Novinky a zprávy