09.11.2023

Novinka z vlastního vývoje Arkance Systems

Společnost Arkance Systems, významný dodavatel softwarových řešení pro obor stavebnictví, vydala novou aplikaci Pressure Drops, umožňující výpočet tlakové ztráty VZT potrubí dle českých standardů přímo v prostředí Autodesk® Revit®.

BIM modely vytvořené v Revitu obsahují i data, která umožňují provádění výpočtů systémů. Standardní nástroje pro výpočty tlakových ztrát v Revitu jsou však zaměřeny na výpočty dle norem USA a nesplňují tak požadavky českých a slovenských projektantů.

S aplikací Pressure Drops ale i projektanti technických zařízení budov (TZB) v našich končinách mohou výpočty tlakových ztrát provádět s využitím modelu Revitu. Výsledkem je optimalizovaný návrh potrubí vzduchotechniky s omezením chybovosti při vytváření návrhu, jelikož není nutné data z modelu převádět do jiných aplikací. S tím souvisí i úspora času a také pružnější reakce na změny v projektu.

Pressure Drops od Arkance Systems - produktový obrázek
Pressure Drops - nová aplikace od Arkance Systems

Trial verze, cena a další informace

Aplikace je k dispozici formou předplatného v e-shopu Arkance Systems. Pro vyzkoušení je možné stáhnout patnáctidenní zkušební verzi z produktové stránky aplikace. Podrobné informace k obsluze aplikace naleznete v příručce aplikace.

Záznam webináře k uvedení nové aplikace Pressure Drops:

Novinky a zprávy