09.05.2022

Společnost Arkance Systems, největší specializovaný dodavatel CAD, CAM, GIS a BIM řešení ve střední Evropě a provozovatel portálu CADforum.cz, oznamuje dosažení hranice 1 miliónu registrovaných uživatelů této webové služby.

Portál CADforum.cz je zde pro vás již 22 let

Za 22 let existence se portál CADforum.cz stal důvěryhodným zdrojem technických informací k softwarovým produktům Autodesku pro profesionály i studenty, a to nejen z Česka a Slovenska, ale i z celého světa. Tato webová služba společnosti Arkance Systems je osvědčeným pramenem pro tipy, softwarové CAD utility, knihovny 2D/3D CAD a BIM bloků. Tamní komunita uživatelů si v diskusním fóru ochotně vyměňuje zkušenosti a rady a méně zkušeným uživatelům tak pomáhá lépe využívat návrhové nástroje Autodesku. Zákazníci Arkance Systems pak mohou přímo přistupovat i na profesionální Helpdesk.

1 milión registrovaných uživatelů na CADforum.cz

Tipy a triky, freeware, bloky a modely, diskuze, utility a další...

K nejpopulárnějšímu obsahu zde patří přes 9 400 tipů a triků pro AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, Fusion 360 a další produkty Autodesku, stovky freeware CAD utilit s více než 12 milióny stažení, přes 44 000 bloků, modelů a symbolů, přes 137 000 diskusních příspěvků, online konvertory, prohlížeče a další webové nástroje, EN-CZ slovníky CAD pojmů a příkazů, výukové materiály k CAD aplikacím, nebo sekce pracovních příležitostí. Těmi nejpoužívanějšími online nástroji na CADfóru je převodník fyzikálních jednotek, převodník mapových souřadnic, konvertor STL, generátor čarových kódů, 1D/2D/3D optimalizace – nesting, nebo webový 3D prohlížeč souborů USD.

Portál CADfórum - oblíbený po celém světě díky mezinárodnímu obsahu

Portál CADfórum nabízí kromě tipů a triků v češtině i mezinárodní obsah. A právě z anglickojazyčné části portálu pochází většina, přes 895 000 registrovaných uživatelů, zbylých cca 105 000 pochází z Česka a Slovenska. Podle mezinárodního přehledu uživatelských skupin – „Autodesk Group Network“ – je CADforum.cz dnes světově největší online komunitou uživatelů Autodesk produktů (je 2x větší než oficiální skupina AUGI – Autodesk Users Group International). Nejvíce registrovaných pochází z USA, Velké Británie, Indie, Kanady, Austrálie, Brazílie a Filipín.

1 milión uživatelů na českém portálu CADforum.cz

Novinky a zprávy