Technologie GIS pro provozovatele teplárenských sítí a zařízení

GIS je pro teplárenství významným informačním systémem, který slouží nejen pro vlastní provoz, ale pro řadu dalších agend v teplárenských společnostech.

Naše řešení těží z osvědčeného produktu Autodesk AutoCAD, který je blízký řadě inženýrských profesí v teplárenství, a slouží pro efektivní správu geografických, popisných a pasportizačních dat o veškeré vlastněné či provozované infrastruktuře. Data jsou spravována v jedné centrální databázi a pomocí moderní mapové aplikace twiGIS jsou publikována koncovým uživatelům nejen z řad zaměstnanců, ale i dalším dotčeným osobám.

Důsledkem kvalitního a efektivního GIS jsou kvalitní data, která lze využít pro další agendy – například podpora a automatizace procesu vyjadřování k existenci sítí pomocí našeho Vyjadřovacího portálu.

Systémy GIS v teplárenství
Teplárenství - GIS pro provozovatele teplárenských sítí

„Implementace proběhla bez větších potíží. Řešení veškerých problémů vznikajících v prvotním nastavení a zaškolení probíhalo na profesionální úrovni ze strany dodavatele. Nasazený systém GIS nám přináší přehled o provozované technické infrastruktuře, což přináší rychlejší reakce z pohledu údržby a cílení plánování investic. Již v průběhu implementace se podařilo propojit geografická data na používaný provozně-technický informační systém, čímž se maximálně zvýšil potenciál využití.“

Michal Štajnc, technický ředitel

RATE, s.r.o., Štětí

Systém GIS ve společnosti RATE Štětí
Teplárenství - Teplárna České Budějovice
Produkty

    Zákaznické reference