Monnoyeur, francouzská skupina zaměřená na B2B služby pro stavebnictví, strojírenství a zemědělství, získala prostřednictvím své dceřinné společnosti ARKANCE mezinárodní společnost VinZero, která se specializuje na digitalizaci a digitální transformaci pro průmysl stavebnictví a strojírenství.

Globální působnost

Díky této významné akvizici se příjmy společnosti ARKANCE více než zdvojnásobí. Za rok 2022 činily tržby 220 milionů EUR, nyní překročí hranici 500 milionů EUR ročně.

Tato investice umožní společnosti ARKANCE, která dosud působila hlavně v Evropě, rozšířit svou celosvětovou působnost. Od svého založení v roce 2011 se společnost ARKANCE stala předním evropským hráčem ve 14 zemích s 800 zaměstnanci ve 30 pobočkách.

Společnost VinZero má 550 zaměstnanců a působí ve Spojených státech, Austrálii, na Novém Zélandu, v Indii a ve Velké Británii, ve 32 pobočkách pod svými dceřinými značkami A2K Technologies, Cadline, Capricot Technologies a U.S. CAD.

Celkem bude nový subjekt působit ve více než 18 zemích a bude disponovat více než 60 místními pobočkami.

„Jsme velmi rádi, že můžeme společnost VinZero přivítat v naší skupině. Během několika let se společnost ARKANCE stala lídrem v mnoha evropských zemích. Díky této nové akvizici budeme těžit z globálního dosahu a větších odborných znalostí a zlepšíme možnosti pomoci našim tradičním zákazníkům v jejich procesu digitalizace, přičemž si zachováme své kořeny, abychom mohli nabízet mezinárodní pokrytí s lokální silou,“

říká Philippe Monnoyeur, generální ředitel skupiny Monnoyeur Group, který si již dlouho uvědomuje zásadní dopad digitalizace na své zákazníky.

Rozšířená a obohacená nabídka služeb, blíže potřebám zákazníků

Společnosti ARKANCE i VinZero již mnoho let staví na dodávkách řešení od strategických, předních a inovativních technologických partnerů. Nový subjekt se stal hlavním světovým dodavatelem řešení společnosti Autodesk, obřího vydavatele specializovaného softwaru pro navrhování a výrobu (např. software AutoCAD), a to zejména pro stavebnictví a strojírenství.

Tato významná akvizice povede k více než zdvojnásobení tržeb společnosti ARKANCE. Za rok 2022 činily tržby 220 milionů EUR, nyní překročí hranici 500 milionů EUR ročně.

Globální platforma služeb pro stavebnictví a výrobu

Pro co nejlepší podporu digitalizace při projektování, výstavbě a výrobě architektonických, výrobních a infrastrukturních projektů a pro dodávky kompletních řešení bude skupina stavět i na rozšířené síti dovedností pro vlastní vývoj softwaru.

„Společnost ARKANCE nyní disponuje kritickým potenciálem pro vývoj sofistikovaných řešení a zlepšenou schopností dodávat tato řešení a zachytit růst trendů digitalizace. Naší ambicí je být důvěryhodným partnerem při digitální transformaci našich zákazníků a umožnit jim dosáhnout rovnováhy mezi výsledky a ziskovostí. Opíráme se o mezinárodní tým odborníků v oboru, kteří rozumějí výzvám neustále se měnícího digitálního prostředí,“

říká Gregoire Arranz, generální ředitel společnosti ARKANCE.

Pozitivní vliv na životní prostředí

Stavebnictví je významným producentem emisí CO₂ (30 % emisí skleníkových plynů je spojeno se stavebnictvím), nový subjekt je však v pozici klíčového hráče, který podporuje své zákazníky ve strategii dekarbonizace. Digitalizace totiž hraje při snižování těchto emisí významnou roli. V důsledku této akvizice přináší společnost VinZero, pro kterou je udržitelnost základem jejího DNA, skupině další úroveň odborných znalostí a vedoucí postavení při zavádění řešení pro zlepšení projektování, výstavby a výroby udržitelných projektů.

„Pokračující růst společnosti VinZero v oblasti digitální transformace se zaměřením na snižování emisí uhlíku a udržitelnost se dokonale shoduje s vizí společností Monnoyeur a ARKANCE. S neuvěřitelnou historií podnikání trvající více než 100 let a kulturou velmi zaměřenou na lidi je to ideální místo pro VinZero. Jsme velmi nadšeni dalším potenciálem, který přinese velikost společností Monnoyeur a ARKANCE v nadcházejících letech – pro naše zaměstnance, naše zákazníky a naše partnery“,

doplňuje Paul Laycock, generální ředitel skupiny VinZero Group.

Informace pro naše zákazníky a partnery

Na webu Arkance.net najdete informace pro zákazníky (anglicky) a informace pro partnery (anglicky).

Můžete si také stáhnout PDF dokumenty v češtině: Informace pro zákazníky a Informace pro partnery.

Společnost VinZero je nyní v ARKANCE