Co je Autodesk Alias?

Autodesk Alias je sada aplikací pro průmyslový design – součást řešení Autodesku pro tvorbu digitálních prototypů. Virtuální digitální prototypy je možné použít pro celou řadu kontrol a testů ještě před fyzickým vytvořením výrobku nebo jeho prototypu.

Rodina produktů Autodesk Alias se skládá z aplikací Autodesk Alias Design (s Alias Design for Inventor), Autodesk Alias Surface, Autodesk Alias Automotive a Autodesk Alias Create VR.

Aktuální verze: Alias 2021

Pro koho jsou produkty Alias určeny?

Aplikace řady Autodesk Alias jsou určeny pro průmyslové designéry, konstruktéry a další profesionály, kteří navrhují detailní tvary výrobků ve spotřebním a automobilovém průmyslu, vytvářejí koncepční návrhy a pracují s volnoplošnými povrchovými 3D modely.

Integrací designérských a konstrukčních funkcí propojují produkty Alias svět designu a CAD.

Jaké funkce Alias nabízí?

Produkty řady Alias:

 • Autodesk Alias Design – vytvářejte inovativní návrhy výrobků, převeďte vaše nápady do přesvědčivého designu nových produktů vaší firmy. Produktivní prostředí aplikace Alias Design umožňuje snadno pracovat s CAD daty a komunikovat váš návrh s dalšími členy konstrukčního týmu. Alias Design je dostupný pro MacOS a Windows.
 • Autodesk Alias Design for Inventor – verze Alias Design, která pracuje přímo v prostředí Autodesk Inventoru. Integruje designérské a konstrukční týmy díky doplnění funkcí volnoplošného modelování do prostředí Inventoru.
 • Autodesk Alias Surface – propracování původních koncepčních modelů s detailním řešením přesných hladkých povrchů třídy A (včetně G3 spojitosti), využitím skenovaných dat, funkcemi reverse-engineering a rapid-prototyping, s vizualizačními nástroji. Alias Surface je dostupný pro MacOS a Windows.
 • Autodesk Alias Automotive – uznávaný nástroj pro návrh modelů a stylů v oblasti automobilového průmyslu. Nástroje pokrývající celý proces navrhování tvarů – od náčrtů po hladké “class-A” povrchy. Rozšiřuje funkce produktu Surface. Alias Automotive je dostupný pro MacOS a Windows.
 • Autodesk Alias Create VR – nástroj pro 3D náčrty a koncepční navrhování ve VR. Podporuje 3D brýle HTC Vive a Oculus Rift

Autodesk DirectConnect propojuje Alias s CAD daty různých CAD nástrojů. Součástí jsou i bezplatné translátory pro formáty Solidworks, Pro/E, CATIA 4, CATIA 5, UG NX a podpora pro JT, IGES a STEP.

Videoukázky použití Alias Design:
Produkty
  Školení
   Řešení

   CAD služby

   CAD služby nabízené firmou Arkance Systems můžeme rozdělit do několika kategorií: Základní CAD služby (instalace, konzultace, podpora, web)...

   CAD Support Pack

   Standardní technická podpora je k dodaným CAD aplikacím poskytována zdarma. Rozsah technické podpory se odlišuje podle toho, zda...

   Bonus nástroje CS+

   Arkance Systems jako autorizovaný partner Autodesku (Autodesk Platinum Partner) a vývojář aplikací (Autodesk Developer Network member) dodává produkty...

    Zákaznické reference

    ZVVZ, a.s.

    Správa dokumentů pro ZVVZ – sdílení dat, práce s archivy, nabídkami a projekty, spolupráce a centralizovaná správa