24.01.2021

Zákazník - Warhorse Studios

Známý český tvůrce počítačových her, firma Warhorse Studios, využívá produkty firmy Autodesk z oblasti multimédia a design, které dodává společnost Arkance Systems.

Pražské vývojářské studio založila v roce 2011 hrstka neohrožených veteránů českého herního průmyslu. Jejich první titul, Kingdom Come: Deliverance, drsné středověké RPG s bojovými prvky zasazené do realistického historického prostředí, vyšlo 13. února 2018 a setkalo se s nadšeným přijetím kritiků i hráčů po celém světě.

Využití produktů od Autodesku pro multimédia

Při tvorbě výtvarných návrhů pro Kingdom Come využili vývojáři své znalosti a zkušenosti s programem Autodesk 3ds Max, které měli z předchozích herních titulů.

Prostředí hry je velmi detailní a obsahově bohaté. Každá scéna je pečlivě dopracovaná, lze nastavit mnoho úprav postav. Super je práce s animacemi, krásné textury, množství rekvizit, zachycení pohybu, AI detaily, hratelnost… rozsah je celkem ohromující.

Tvůrci využívají také produkt Autodesk Mudbox pro modelování tvarů a postav sochařskými metodami. V aplikaci Autodesk MotionBuilder připravují 3D animace pohybu postav – zachycení pohybu (motion capture).

„Pro architekturu budov ve hře dostáváme koncepční náčrty a ilustrace modelů a pak vytváříme vlastní herní modely, především s dlaždicovými texturami. U malých rekvizit děláme napřed highpoly sochy a potom vytvoříme verzi pro hru v menším rozlišení…,“

říká Roman Zawada, 3D Art Lead hry Kingdom Come: Deliverance.

Novinky a zprávy