04.01.2022

Zákazník

Společnost Výtahy Line, s.r.o. byla založena v roce 1998 jako ryze česká společnost za účelem podnikání v oblasti výroby, montáže a servisu vyhrazených zdvihacích zařízení.

Společnost se věnuje dodávkám, montážím, modernizacím a servisu výtahů a zdvihacích plošin. Více než 22 let působí úspěšně na českém trhu v segmentu svého podnikání.

Potřeby

Důvody rozhodnutí o digitalizaci shrnuje pan Zbyněk Merkl, jednatel společnosti:

„Zvyk je železná košile a proč měnit něco, co už všichni umí a funguje to. Tuny papírů, ruční přepisování dat, desítky tonerů a tisíce papírů do tiskárny, ručně přepisované měsíční přehledy, stovky telefonátů, nepřehledný systém zápisů hlášených oprav, hodiny dohledávání záznamů…. To byl náš starý, finančně i časově náročný „NE-SYSTÉM“.

S nástupem nového vedení společnosti jsme se rozhodli pro digitalizaci celého systému evidence výtahů a propojení online s našimi techniky.

Vzhledem k tomu, že norma v této době umožňuje elektronickou evidenci, neváhali jsme už ani minutu a začali hledat firmu, která nám vytvoří a upraví informační systém pro evidenci výtahů tzv. na míru.

Vybrali jsme společnost Arkance Systems a její aplikaci twiGIS, pro niž byl vytvořen modul Servis.“

Firma Výtahy Line používá twiGIS
Společnost Výtahy Line používá GIS aplikaci twiGIS od Arkance Systems

Aplikace twiGIS byla vytvořena hlavně pro servisní oddělení firmy. Nejvíce ji tedy využívají technici a dispečeři. V aplikaci byla dále vytvořena další prostředí pro fakturační oddělení a sklad, nyní se pracuje na vývoji dalšího prostředí – obchodní příležitosti. Aplikace je přitom přístupná pro všechny zaměstnance firmy, je tedy možné se kdykoliv a odkudkoliv podívat na cokoliv.

Na karty výtahů je možné vkládat fotografie a soubory, tato možnost je využívána pro vkládání fotografií od techniků – například pro objednání potřebných dílů, pro pojišťovny v případě vandalismu, nebo také pro vkládání cenových nabídek, které byly zaslány provozovateli výtahu. Přístup do aplikace mají i obchodní manažeři, mohou filtrovat výtahy, které dosud nebyly zmodernizovány a taktéž mohou vkládat zaslané cenové nabídky.

Klíčové přínosy

Jaké jsou hlavní přínosy celého řešení:

  • Aplikace twiGIS jednoduše ulehčila práci
  • Odpadlo nekonečné papírování
  • Technici mají přístup k historii výtahu, ke kontaktům a technickým údajům
  • Přehled o hlášených opravách a jejich stavu
  • Online propojení se zaměstnanci i zákazníky
  • Finanční úspora činí cca 200 tis. Kč ročně
  • Technik jednoduše zadá prohlídku či opravu na základě načtení QR kódu přes tablet či telefon
  • Zákazník podepisuje provedené práce digitálně, veškeré výstupy jsou zasílány elektronicky

Komentář zákazníka

„Digitalizací servisních postupů ušetřila společnost čas i náklady a zbavila se neefektivních administrativních činností.“

Zbyněk Merkl, jednatel
Výtahy Line, s.r.o.

Novinky a zprávy