Rekonstrukce barokního zámku

Architektonická kancelář red_Point architects jedinečným způsobem využila možností Revit Architecture při přípravě projektu náročné rekonstrukce barokního zámku Radíč u Příbrami.

Zámek v Radíči z konce 17. století s bohatou vnitřní štukovou výzdobou je obklopený parkem a společně s dalšími budovami tvoří uzavřený areál významné historické kvality.

“Náročné stavebně technické řešení s maximálním ohledem na památkově chráněnou architekturu zámku jsme úspěšně zvládli i díky Revit Architecture, v němž vznikal kompletní projekt,” říká hlavní inženýr projektu Ing. Jan Klepal.

Axonometrie a vizualizace, jež architekti v software vytvořili, kromě výrazné úspory času přinesly i marketingový efekt. Klienti i památkáři se v projektu lépe orientovali a díky 3D modelu byli autoři schopni názorně předvést zvolená stavební řešení.

S pomocí Revit Architecture mohla vzniknout velmi podrobná dokumentace, což u nepravidelné a mnohokrát přestavované budovy znamenalo ulehčení práce nejen autorů, ale i navazujících specialistů a profesí.

O firmě

Společnost red_Point architects založili v roce 2007 jako architektonickou kancelář a stavební projekci architektka Svatava Kocychová a inženýr Jan Klepal. Cílem spojení architekta a zkušeného stavaře pod jednu střechu je vytvářet komplexní architektonický produkt s velkou přidanou hodnotou. Takto sestavený tým má možnost zužitkovat zkušenosti z předchozích let na projektech obchodních, občanských a bytových projektů a v neposlední řadě na obnově architektonických památek.

Red_point architects vyznává krédo, že architektura není výlučná, vždy je součástí krajiny jak městské, tak přírodní a není podřízena módnímu stylu, ale vždy konkrétním potřebám klienta, účelu a místa.

Technologie a produkty:
Autodesk Revit Architecture, DWF