Vytěžte maximum z benefitů aditivních technologií

Aditivní technologie jsou mají dnes nejvýznamnější podíl na vytváření nových výrobních technologií a postupů budoucnosti. Nezůstávejte pozadu a zjistěte, jak je jednoduché díky nástrojům Autodesk s aditivní výrobou, nejčastěji s 3D tiskem, začít.

Co vše je aditivní výroba?

3D tisk, nazývaný také aditivní výroba, je rodina procesů, které vytvářejí objekty přidáním materiálu do vrstev, které odpovídají postupným průřezům 3D modelu. Plasty a kovové slitiny jsou nejčastěji používanými materiály pro 3D tisk, ale mohou pracovat téměř na všem – od betonu po živou tkáň.

Aditivní výroba - benefity

Efektivně vytvářejte jednorázové díly a vytvářejte velmi složité geometrie, které jsou možné pouze při 3D tisku. K tomu vám pomohou aplikace Autodesk Netfabb a Autodesk Fusion 360, a také rozšíření Autodesk Fusion 360 Additive Build Extension (Rozšíření pro aditivní výrobu).

Softwarové nástroje

Přímý výstup na 3D tiskárny – formou STL nebo přímého řízení pomocí aplikace Autodesk Netfabb – je standardní součásti většiny aktuálních verzí konstrukčních a projekčních 3D CAD, CAM a BIM produktů Autodesku, stejně jako aplikací pro snímání reality – Autodesk ReCap Pro a ReCap Photo. Vytvořený 3D model tak lze snadno získat i v reálné fyzické podobě.

Pro přípravu 3D modelů k tisku nabízí Arkance Systems tyto aplikace:

Aplikace
Určení
Platforma
Typ
Autodesk Tinkercad Začátečnická aplikace pro jednoduché 3D modelování, ideální pro děti web zdarma
Autodesk Fusion 360 Pokročilá CAD/CAM/CAE aplikace pro profesionální navrhování výrobků, nezávislá na CAD formátu Win + Mac pro nekomerční využití zdarma
Autodesk Inventor Professional Pokročilá CAD aplikace pro profesionální parametrické navrhování výrobků, sestav, s napojením na firemní procesy Win komerční
Autodesk FormIt Koncepční BIM aplikace pro snadné navrhování budov Win + web + mobilní komerční, základní verze zdarma
Autodesk Revit Pokročilá BIM aplikace pro projektování pozemních staveb Win komerční
Autodesk 3ds Max Obecný modelář pro kreativní tvorbu 3D modelů (umění, animace, hry) Win komerční
Autodesk ReCap Pro 2023 od Arkance Systems - ikona produktuAutodesk ReCap Pro Rekonstrukce 3D modelů ze skenovaných dat a fotografií, reverzní inženýrství Win + Mac komerční, základní verze zdarma
Autodesk Netfabb Příprava 3D modelů pro tisk, kontrola, škálování, slicer, podpory Win komerční
Fusion-360-2023-lockup-Blk-OL-ADSK-No-Year-1-line
  • Vymodelujte jakékoliv těleso (solid) od počátku
  • Využívá pokročilé technologie generativního navrhování, také díky rozšíření Generative Design Extension
  • Exportujte STL do Sliceru nebo generujte G-kód přímo v Autodesk Fusion 360
  • Rozšíření Additive Build Extension otevírá další možnosti 3D tisku
Netfabb-2023-lockup-Blk-OL-ADSK-No-Year-1-line
  • Automatizuje analýzu a opravu souborů
  • Pokročilé 3D skládání dílů
  • Vytváření složité mřížkové struktury
  • Optimalizace vytvořených nejednotných mříží
  • Pokročilé vytváření podpor
  • Pokročilé skriptovací nástroje pro všechny aspekty dráhy nástroje, přípravy geometrie, strategie sestavení a definice formátu exportu

Naši zákazníci a jejich zkušenosti s aditivní výrobou

Společnost HENNLICH s.r.o. vyvíjí technologie a materiály pro 3D tisk budov. Pro řízení obří tiskárny využívá CAD/CAM software Autodesk Fusion 360 se speciálním postprocesorem vyvinutým firmou Arkance Systems.

Jedná se o mezioborové, inovativní řešení – využití aditivních technologií ve stavebnictví a unikátní použití programu Fusion 360.