CADfórum 2021: Strojírenství

22. září 2021
Brno

Další informace : Datum Program

OborCAD/CAM pro strojírenství
ÚroveňZačátečníci
Čas9:00

Druhý den konference CADfórum 2021 věnovaný oblasti strojírenství.

Více informací a registrace zde!

Hotel Avanti, Brno

Brno

Hlavní sál (společné)
9:00 – 9:30 Registrace účastníků 2. dne konference
9:30 – 9:35 Společná zahajovací sekce
Slavnostní zahájení 2.dne konference a představení programu
9:35 – 9:50 Úvodní přednáška
Technologické trendy v navrhování (Stanislav Martinec, Koma Modular)
Kam směřuje oblast konstrukce a designu
9:50 – 10:10 Přednáška č. 1
Zkušenosti se správou dokumentace a s napojením na ERP (Tomáš Smola – Farmet)
Jak výrobce zemědělské techniky využívá PDM systém Autodesk Vault a jeho napojení na ERP systém
10:10 – 10:30 Přednáška č. 2
Zkušenosti s produkty Autodesk při vývoji a výrobě designových prototypů automobilů – (Ján Svrček – SVOTT a.s.)
Jak využívá lídr v oblasti automobilového digitálního modelování a prototypování high-end řešení Autodesk PowerMill a Alias
10:30 – 10:45 Přestávka s občerstvením
10:45 – 11:05 Přednáška č. 3
Automatizace v návrhu výrobku – kolik času mohu ušetřit?
11:05 – 11:30 Přednáška č. 4
Trendy a směry v postcovidové době a budeme opět fungovat po staru?
11:30 – 11:45 Kulatý stůl – dotazy k dopolední sekci
11:45 – 12:00 Přednáška č. 5
Pozvánky partnerů konference:
– 3DWISER – 3D tiskárny (1 min)
– 3Dees – 3D tiskárny (1 min)
– GEFOS – skenování 3D reality (1 min)
12:00 – 13:00 Přestávka na oběd
13:00 – 15:45 Odpolední praktické sekce – viz níže »
15:45 – 16:00 Přestávka s občerstvením
16:00 – 17:00 Společná závěrečná sekce
Kulatý stůl – otevřená diskuse za účasti všech přednášejících
Slosování o hodnotné ceny (dron DJI Mavic Mini s 2,7K kamerou a 30 min. letu, bezdrát. sluchátka Sennheiser PXC 550-II s Alexou a potlačením hluku, ad.)
17:00 Zakončení oficiálního programu 2.dne, pokračování demo pracovišť, individuální diskuse
Podvečerní raut s Arkance Systems
Přestávkový program – Poradna
CAD? CAM? Licence? Zeptejte se nás na cokoliv
Novinky 3D tisku
Virtuální realita – praktická ukázka

PRAKTICKÉ SEKCE, WORKSHOPY, ŠKOLENÍ (MFG)

Sál A – workshopy “CAD – novinky moderních konstrukčních nástrojů”
Chcete proniknout hlouběji do tajů aplikací Inventor, Fusion 360 a dalších konstrukčních nástrojů Autodesku? Tato technická workshopová sekce je zaměřena na středně pokročilé a pokročilé uživatele, především uživatele CAD aplikací Inventor a Fusion 360. Umožní nahlédnout i do budoucího směřování Autodesk produktů a spoluovlinit jejich vývoj.

13:00 – 13:40 Inventor a stavy modelu (praktické postupy, doporučení a využití nových funkcí Inventoru; stavy modelu jako nový nástroj pro zjednodušování velkých sestav; kdy je vhodné využít Stavy modelů a kdy iSoučásti; stavy modelů a jejich vztah ke správě dat)
13:45 – 14:25 Topologická optimalizace a generativní design nejen pro Aditivní výrobu (sada PD&M Collection obsahuje pokročilé nástroje pro návrh umožňující všem uživatelům dosáhnout vynikajících vlastností výrobků; mezi nejpokročilejší nástroje se z pohledu optimalizace hmotnosti, tuhosti a nepřímo i designu řadí topologická optimalizace a generativní design; pojdťe se na vlastní oči přesvědčit, že zařadit při navrhování vyšší rychlost je opravdu snadné)
14:30 – 15:10 Autodesk – pohled do kuchyně (co se chystá? tradiční setkání a diskuse s vývojáři Autodesku Děčín)
Počet míst na workshopu je omezen!
Sál B – workshopy “Procesy PDM-TPV-ERP-PLM”
Tato sekce odpoví na řadu klíčových otázek v každé firmě – kdy se vyplatí a nevyplatí využití specializovaných systémů PLM a TPV, či zda využít integrovaných funkcí ERP systémů. Zkušenosti z praxe. Ideální nastavení PLM a pozice jednotlivých částí s důrazem na jejich propojení s maximální efektivitou.

13:00 – 13:40 PLM v cloudu (představení, přínosy, základní procesy pro efektivnější firmu, ukázky zákaznicky nejzajímavějších použití)
13:45 – 14:25 PLM a PDM, silný tandem (vzájemná integrace a integrace s ERP a TPV systémy, sdílení dat, změny, sdílení mimo firmu, využití cloudových technologií Autodesk, specializované aplikace Arkance)
14:30 – 15:10 PDM novinky (workshop zaměřený na nové funkce Vaultu, jako je např. Vault mobile s možností odzkoušení, plus specializované aplikace Arkance)
Počet míst na workshopu je omezen!
Sál C – workshopy “Automatizace návrhu a servisu”
Moderní nástroje pro malou i velkou automatizaci navrhování a servisu. Tato sekce představí pokročilé nástroje pro automatizaci návrhu, a to jak pomocí standardních nástrojů Autodesku, tak platformy Autodesk Forge a řešení z dílny Arkance Systems. Ukážeme konkrétní řešení pro zrychlení tvorby nabídkové dokumentace a zrychlení tvorby návrhu i automatizaci servisních procesů.

13:00 – 13:40 iLogic – praktické využití (iLogic je standardní součástí Inventoru, přijďte se podívat co vše jste schopni pomocí tohoto jednoduchého a přitom komplexního nástroje vytvořit, a to formou živé ukázky, s dostatečným prostorem pro vaše dotazy)
13:45 – 14:25 Vytvořte si vlastní konfigurátor (podívejte se na možnosti “velkého” řešení pro efektivní konfiguraci Vašich výrobků, prakticky bez limitů, a to pomocí konfigurátoru Arkance Systems; praktické příklady opět formou živé ukázky)
14:30 – 15:10 Co je to Forge a k čemu je dobrý? (přiklady využití Forge API – prezentuje Petr Brož, Autodesk; naše ukázky využití Forge API – katalogy, konfigurátory v cloudu; Katalog náhradních dílů a Katalog výrobků; Konfigurátor výrobků)
Počet míst na workshopu je omezen!
Sál D – workshopy “CAM a výroba”
Praktické ukázky CAM programování v oblasti obrábění a aditivní výroby. Bližší seznámení s programy Autodesk PowerMill, FeatureCAM, Inventor CAM a s oblastí výroby v prostředí Fusion 360. Kromě klasické výroby se zaměříme i na oblast aditivní výroby a na nové trendy. Sekce bude doplněna pokračováním dopolední přednášky na téma Monitoring výroby a vyhodnocení efektivity CNC strojů.

13:00 – 13:40 Novinky v software pro výrobu (naše aplikace pro lepší automatizaci práce; vysoká bezpečnost při NC programování; nový pohled práce ve výrobě za pomoci Fusion 360)
13:45 – 14:25 Nové směry v plánování a monitoringu výroby (online porovnání plánování s realitou ve výrobě; rozšířená realita ve výrobě)
14:30 – 15:10 Interní mřížkové struktury jako cesta k optimalizaci výrobků pro aditivní výrobu (workshop zaměřený na nové trendy v oblasti navrhování pro dosažení vhodného uspořádání a konstrukce výrobku ve vztahu k ceně, hmotnosti a pevnostním charakteristikám; Autodesk Netfabb obsahuje pokročilé nástroje pro tvorbu interních mřížkových struktur, které Vám ve spojení s optimalizačními algoritmy umožní vytvořit lehčí, ale přitom stejně pevné výrobky, dokonale připravené na výrobu 3D tiskem)