21.09.2022

V nové lokalitě a v jednodenním formátu proběhl letos již 19. ročník tradiční podzimní konference CADfórum 2022. Do Olomouce se před týdnem sjelo z celého Česka a Slovenska (i ze zahraničí) na 400 zájemců o novinky a zkušenosti z oborů stavební projekce a BIM, strojírenské konstrukce, NC výroby, 3D tisku, virtuální reality a správy technických dokumentů.

Tato konference je pořádaná společností Arkance Systems za podpory řady oborových partnerů. Letošní program kombinoval souběžně probíhající přednášky a workshopy zaměřené na obor stavebnictví, architektury a BIM technologií, strojírenství a výrobní průmysl (CAD/CAM/PDM). Pod heslem “Digitalizace navrhování představila tato akce nové návrhové technologie i nové automatizační nástroje a především zacílila na výměnu praktických zkušeností uživatelů aplikací a řešení v těchto oblastech.

V úvodní společné přednášce představil pan Jan Bucek, manažer Autodesku, přínosy probíhající digitální transformace. Ve stavařské části konference se pak pan Jaroslav Nechyba, ředitel odboru Koncepce BIM (ČAS), zaměřil na spolupráci dodavatelů ve veřejných zakázkách, ve společném datovém prostředí (CDE). Další přednášející – uživatelé z profesionální praxe z firem TEDOM, ŠVECGROUP, Arch.Design, SATRA a SHP, Prefast, Atelier Velehradský – se podělili o své zkušenosti s nasazením a využíváním návrhových technologií a s propojením CAD, BIM a PDM nástrojů s dalšími firemními procesy ve svých společnostech. V odpoledních workshopech mohli účastníci shlédnout přínosy moderních technologií generativního navrhování, osahat si CAM aplikace PowerMill či český Fusion 360, seznámit se s PLM aplikací Autodesk Fusion Manage a s nástroji integrace PDM s podnikovými systémy, zjistit nové možnosti týmové spolupráce v Autodesk Construction Cloudu, poznat přínosy umělé inteligence ve SpaceMakeru, konstrukci dřevostaveb v nástrojích AGACAD, plnění BIM dat do projektů infrastruktury v Civil 3D, nebo získat praktické rady k přípravě 3D prezentací ve VR nebo přípravě modelů pro 3D tisk. Hned tři společnosti ukazovaly rovněž praktické možnosti 3D tisku na doprovodné výstavě. K nejoblíbenějším workshopům patřily ty se zaměřením na práci s IFC daty v BIM projektech Revitu, CAM nástroje ve Fusion 360, nebo tipy a triky k Inventoru a k iLogic programování. Konferencí provázel, jako již tradičně, pan Boris Keka.

Konference CADfórum 2022 proběhla - děkujeme vám za účast
Konference CADfórum 2022 pořádaná Arkance Systems
Konference CADfórum 2022 - přínosy probíhající digitální transformace
Konference CADfórum 2022 - gratulujeme výhercům tomboly

Na konferenci rovněž proběhl slavnostní křest tištěné verze nové 830stránkové učebnice Stavařův průvodce Revitem.

Odborné diskuse k jednotlivým přednáškám, paralelně probíhající workshopy i populární závěrečný “kulatý stůl” potvrdily trvalý zájem účastníků o výměnu reálných zkušeností i o technologické novinky ze světa CAx a BIM software. Návštěvníci si mohli vyzkoušet nejnovější počítače a pracovní stanice společností DELL, vidět při práci 3D tiskárny TriLab a 3Dwiser, skenování 3D reality do CAD a BIM aplikací, vyzkoušet si  virtuální a rozšířenou realitu (VR/AR) CAD a BIM modelů s různými typy 3D brýlí a s VR a AR aplikacemi Lumion. Účastníci ocenili možnost fyzického setkání s řadou neformálních diskusí a výměnou zkušeností a názorů na návrhové technologie i aktuální bolesti ze své stavební a výrobní praxe.

Gratulujeme rovněž výhercům, kteří si z CADfóra odvezli kromě inspirace i některou z hodnotných cen, např. 3D tiskárnu TriLab (pan Š. Motyčka), nebo elektrickou koloběžku Xiaomi (paní D. Pokšteflová). Ocenění zaslouží vítěz znalostní soutěže InventorCUP, pan T. Filip.

Děkujeme všem partnerům konference a přednášejícím za podporu a především děkujeme všem návštěvníkům za jejich aktivní účast na této akci.

Všichni účastníci konference obdrželi přístup k archivu prezentací ke stažení a k rozsáhlé fotogalerii momentek z akce. Obojí naleznou na stránkách konference.cadforum.cz.

Další novinky můžete sledovat také prostřednictvím sociálních sítí – na kanálech společnosti Arkance Systems na Facebooku, LinkedIn, Twitteru, YouTube a Instagramu.

Jsme rádi, že jsme se takto mohli osobně setkat s uživateli z praxe a přispět k lepšímu využívání CAD a BIM technologií v českých a slovenských firmách. Děkujeme za vaši účast a těšíme se na viděnou na dalším, jubilejním 20. ročníku konference CADfórum či na jiných akcích pořádaných společností Arkance Systems.

Novinky a zprávy