10.12.2021

Dne 8. prosince 2021 převzala společnost ARKANCE – dceřiná společnost skupiny GROUPE MONNOYEUR – společnost Prota Altar, významného hráče v oblasti digitalizace stavebnictví a výrobního průmyslu v Turecku. Doplňuje tak své portfolio řešení a posiluje svou vedoucí pozici v oblasti distribuce CAD a BIM technologií v Evropě a Turecku.

Tato akvizice otevírá most mezi Evropou a Tureckem s cílem podporovat zákazníky skupiny Monnoyeur – dodavatele stavebních a zemních prací, projekční kanceláře, vlastníky infrastruktury, výrobní společnosti a provozovatele dolů a lomů – na jejich cestě k digitalizaci.

Prota Altar

Logo společnosti Arkance

“Během několika málo let se společnost ARKANCE stala významným hráčem v prodejním kanálu AUTODESK v Evropě a nyní zaujímá vedoucí postavení v mnoha evropských zemích. Jsme nesmírně spokojeni s rozvojem této aktivity v rámci naší skupiny – umožňuje nabízet jedinečnou hodnotu pro naše tradiční zákazníky ve stavebnictví, ale v širším měřítku také strojírenským výrobním subjektům,”

 

říká Philippe MONNOYEUR, generální ředitel skupiny GROUPE MONNOYEUR.

Logo Groupe Monnoyeur

Skupina GROUPE MONNOYEUR, historicky spojená s podnikáním ve stavebnictví prostřednictvím svých dealerských aktivit CATERPILLAR v Evropě, dokázala velmi brzy vnímat zásadní dopad, jaký bude mít digitalizace na její zákazníky v dlouhodobém horizontu.

Akvizicí společnosti Prota Altar investuje ARKANCE do jednoho z největších prodejců s přidanou hodnotou firmy AUTODESK v regionu Blízkého východu a východní Evropy.

“Jsme rádi, že můžeme společnost Prota Altar přivítat ve skupině Arkance. Jsme velmi hrdí na to, že touto akvizicí získáváme vedoucí postavení v Turecku. To zároveň posílí naši skupinu o tým nadšených odborníků, díky nimž můžeme našim zákazníkům v Evropě a Turecku přinést ještě silnější nabídku,”

komentuje Gregoire ARRANZ, generální ředitel společnosti ARKANCE.

“Jsme si vědomi, že společnost ARKANCE, která je dceřinou společností skupiny Monnoyeur, je velmi úspěšným partnerem společnosti Autodesk, a věříme, že se dokonale sladíme a společně poskytneme našim zákazníkům vyšší hodnotu a podporu nejvyšší kvality. Připojením k této skupině začne pro rodinu Prota Altar nová a konkurenceschopnější éra,”

říká Jozef Kubín, generální ředitel společnosti Prota Altar.

O společnosti ARKANCE SYSTEMS

V rámci organizace ARKANCE se společnost ARKANCE SYSTEMS zaměřuje na poskytování kompletních softwarových a aplikačních odborných služeb pro všechny fáze životního cyklu stavebních a výrobních projektů. Po těchto akvizicích čítá ARKANCE SYSTEMS nyní 550 zaměstnanců včetně více než 250 aplikačních inženýrů, kteří podporují 100 000 uživatelů prostřednictvím evropské sítě vytvořené ve Francii, BeNeLuxu, Polsku, Finsku, Litvě, v České a Slovenské republice a v Maďarsku, a v rámci svého strategického rozvoje bude i nadále investovat. Její odborníci stojí v čele všech témat týkajících se BIM, digitálních dvojčat, průmyslu 4.0 a dalších oblastí internetu věcí. ARKANCE SYSTEMS má statut AUTODESK® PLATINUM PARTNER a TRIMBLE AUTHORIZED CHANNEL PARTNER v zemích, kde skupina působí.

 

Viz celá tisková zpráva v PDF a viz oznámení v EN a FR.

Novinky a zprávy