23.08.2022

Dne 23. srpna 2022 získala společnost ARKANCE – dceřiná společnost MONNOYEUR – společnost HungaroCAD, která je významným hráčem v oblasti digitalizace stavebnictví a výrobního průmyslu v Maďarsku. Doplňuje tak své portfolio řešení a posiluje svou vedoucí pozici v distribuci CAD a BIM technologií v Evropě a Turecku. Arkance Systems posiluje svou pozici Platinového partnera Autodesku v rámci Evropy, s pobočkami v zemích Beneluxu, Francii, Polsku, České republice, na Slovensku, v Turecku, Finsku a Maďarsku.

Tato akvizice je v souladu se strategií společnosti MONNOYEUR vytvořit přední evropskou distribuční síť, která bude podporovat své zákazníky – dodavatele stavebních a zemních prací, projekční kanceláře, vlastníky infrastruktury, výrobní společnosti a provozovatele dolů a lomů – na jejich cestě k digitalizaci.

Logo společnosti Arkance

“Během několika let se společnost ARKANCE stala významným hráčem v prodejním kanálu AUTODESK v Evropě a nyní zaujímá vedoucí postavení v mnoha evropských zemích. Jsme nesmírně spokojeni s rozvojem této aktivity v rámci naší skupiny a s jedinečnou nabídkou hodnoty, kterou nám umožňuje nabízet jak našim tradičním zákazníkům ve stavebnictví, tak v širším měřítku výrobním subjektům,”

 

říká Philippe MONNOYEUR, generální ředitel skupiny GROUPE MONNOYEUR.

Logo Groupe Monnoyeur

Společnost MONNOYEUR, která je historicky spojena se stavebnictvím prostřednictvím svých dealerských aktivit CATERPILLAR v Evropě, dokázala velmi brzy vnímat, jaký zásadní dopad bude mít digitalizace na její zákazníky v dlouhodobém horizontu.

Akvizicí společnosti HungaroCAD doplňuje společnost ARKANCE své odborné znalosti v Maďarsku, kde již v roce 2020 získala CAD/GIS aktivity jiného významného hráče: společnosti Varinex. Po přechodném období budou obě společnosti působit pod společnou hlavičkou ARKANCE SYSTEMS, divize ARKANCE zaměřené na implementaci řešení CAD, CAM, PD&M a BIM.

“Jsme velmi rádi, že můžeme přivítat tým HungaroCAD v rodině Arkance. Doplnění společnosti HungaroCAD je důležitým krokem v rámci našich ambicí podporovat zákazníky v celé Evropě v jejich digitálním přechodu. HungaroCAD se etabloval jako přední společnost v oblasti architektury a stavebnictví, zatímco Varinex je předním hráčem v oblasti výrobních řešení. Naši kolegové ve společnostech HungaroCAD a Varinex mají hluboké znalosti oboru a softwaru, které jim umožňují doporučit zákazníkům vždy ta nejvhodnější řešení. Můžeme tak dále posílit naši pozici na maďarském i evropském trhu,”

komentuje Benjamin VAN DAELE, provozní ředitel společnosti ARKANCE SYSTEMS.

“Jsme rádi, že se můžeme připojit k rodině ARKANCE jako přední maďarský Gold partner Autodesku. V uplynulých letech jsme zaznamenali organický růst díky referencím našich zákazníků, kteří nám dali důvěru jako svému obchodnímu partnerovi na cestě k automatizaci a digitalizaci. Přilákali jsme vysoce kvalifikované a angažované odborníky a investovali do jejich rozvoje, abychom mohli poskytovat hodnotné služby odpovídající komplexnosti výzev v oboru. Věříme, že jako člen velké skupiny mezinárodních odborníků ARKANCE budeme schopni poskytovat širší škálu služeb. Těšíme se na tuto vzrušující novou kapitolu a budeme i nadále spolupracovat s našimi partnery v oblasti architektury, konstrukce, stavebnictví a výroby, abychom splnili jejich obchodní cíle,”

říká Balazs Sabathiel, generální ředitel společnosti HungaroCAD.

O společnosti HungaroCAD

Společnost HungaroCAD byla založena v roce 1991 jako jeden z prvních prodejců AutoCADu v zemi a stala se důvěryhodným a uznávaným partnerem pro architektonické, inženýrské, stavební a výrobní firmy v Maďarsku. HungaroCAD je poskytovatelem řešení Autodesk s více než 30 lety zkušeností v poskytování CAD softwaru a služeb.
Její tým odborníků a inženýrů využívá své dovednosti a znalosti v oboru, aby pomohl zákazníkům dosáhnout jejich cílů. Zkoumá a optimalizuje procesy koncepce, návrhu a výroby. Slaďuje správné softwarové a hardwarové nástroje se správnými procesy, aby vytvořil bezproblémový digitální pracovní postup pro obchodní procesy zákazníka.

O společnosti ARKANCE SYSTEMS

V rámci organizace ARKANCE se ARKANCE SYSTEMS zaměřuje na poskytování kompletního softwaru a aplikací pro všechny fáze životního cyklu stavebních a konstrukčních projektů. Po těchto akvizicích nyní ARKANCE SYSTEMS čítá 600 zaměstnanců včetně více než 250 aplikačních inženýrů, kteří podporují 120 000 uživatelů prostřednictvím evropské sítě vytvořené ve Francii, BeNeLuxu, Polsku, Finsku, Litvě, v České a Slovenské republice, v Turecku a v Maďarsku, a v rámci svého strategického rozvoje bude i nadále investovat. Její odborníci stojí v čele všech témat týkajících se BIM, digitálních dvojčat, průmyslu 4.0 a dalších oblastí internetu věcí. ARKANCE SYSTEMS je AUTODESK® PLATINUM PARTNER a TRIMBLE AUTHORIZED CHANNEL PARTNER v zemích, kde skupina působí.

 

Viz celá tisková zpráva v PDF a viz oznámení v EN a FR.

Novinky a zprávy